Kategória:

Állatok

Hirdető

Az Associated Press ügynökség az amerikai Hal- és Vadvédelmi Szolgálat képviselőit idézve arról számol be, hogy a világ legidősebb madara 74 évesen rakott tojást. Ez az első fészekalja az elmúlt négy évben.

Egy Wisdom nevű nőstény sötéthátú albatrosz visszatért a Hawaii-sziget északnyugati szélén található Midway-szigeti nemzeti természetvédelmi menedékhelyre, és a szakértők becslése szerint a 60. tojását rakta le.

Oldalak: 1 2

Hirdető

A thaiföldi Chiang Maiban található Night Safari Zoo novemberben tette közzé közösségi oldalain az Ava becenevű 3 éves „aranytigrisről” készült fotókat. A csíkos ragadozó a világ minden tájáról megigézte a felhasználókat, és igazi internetes sztárrá vált – számolt be a South China Morning Post.

Ava és húga, Luna 2021. február 16-án születtek. A ragadozómadarak szülei 2015 nyarának közepén érkeztek Dél-Afrikából és Csehországból. Az intézmény dolgozói szerint Avát játékosság és társaságkedvelés jellemzi, emellett nagyon melegszívű a gyerekek iránt.

Oldalak: 1 2

Hirdető

A delfinek az emberekhez hasonlóan élvezhetik a hajók által keltett hullámok szörfözését. A Texasi Egyetem tudósainak új tanulmánya szerint ez a viselkedés nem csupán játék, hanem a közlekedés gazdaságos módja is lehet.

A kutatók Új-Zéland partjainál drónok segítségével megfigyelték a delfineket, és megállapították, hogy egy ilyen utazás során a delfinek légzésszáma csökken, ami energiatakarékosságra utal. Dr. Dara Orbach megjegyezte, hogy a játék és a kikapcsolódás nem zárják ki egymást, hanem egymás mellett létezhetnek. E viselkedés megértése fontos az ökoszisztémák védelme szempontjából, mivel a delfinek a környezet egészségének bioindikátoraiként szolgálnak.

Oldalak: 1 2

Hirdető

2003-ban a tudósok hét évtized után először írtak le egy új békacsaládot, a Nasikabatrachidae-t. A lila békák (Nasikabatrachus sahyadrensis), e család egyetlen fajának ősi ősei a dinoszauruszok korában éltek.

Az India hegyeiben élő lila béka nagy testű, rövid végtagokkal és apró szemekkel rendelkezik. Nem valószínű, hogy megnyerhetne egy szépségversenyt, de ha az „élő kövületek” rajongója vagy, akkor imádni fogod ezt a kétéltűt. A feltételezések szerint több mint 80 millió évvel ezelőtt fejlődött ki, de csak 2003-ban azonosították hivatalosan a Nyugati-Ghat-hegységben.

Oldalak: 1 2

Hirdető

A világ legkisebb baglyai a manóbaglyok. Feltűnően aprók és különleges varázsuk van. A kifejlett példányok mindössze 14 cm magasra nőnek. Nagy, sárga, fekete vonallal gyűrűzött szemeik kontrasztban állnak szürke, fehér és barna tollazatú, pettyes testükkel.

A manóbaglyok Mexikó különböző területein élnek, többek között sivatagokban és erdőkben. Legszívesebben a kaktuszok és fák üregeiben raknak fészket, amelyeket korábban a harkályok készítettek. Érdekes, hogy a manóbaglyok néha befogott kígyókat használnak a lakhelyükön élő kártevők ellen.

Oldalak: 1 2

Hirdető